Uudised

Ameerika raua- ja hobiautode suve-hooaeg 2014 selleks aastaks avatud! 04.05.2014
Ameerika raua- ja hobiautode suve-hooaeg 2014 selleks aastaks avatud!

Laupäeval, 3. mail toimus 10. hobiautode hooaja avamine. Pirita tee ääres asuvale Maarjamäe lossi ja – memoriaali parklasse kogunes üle 250 sõiduki. Peamiselt oli tegemist Ameerika päritolu autode ja mootorratastega, kuid siin, seal kohtas ka muude maade omanäolisemaid autosid ja rattaid.

Ürituse avasõnad ütles sel aastal motoreporter Tanel Talve. Kuna ürituse üheks eesmärgiks on propageerida turvalist liiklemist ning üritusega soovitakse pöörata enam tähelepanu ohutule liiklemisele, siis ka seekord räägiti ohutu liiklemise teemadel. Eesti Autospordi Liidu peasekretär Martin Harak tutvustas erinevaid autospordi võimalusi ja -võistlusi, mis on kooskõlastatud Eesti Autospordi Liiduga ja kus on alati täidetud kõik esmased turva- ja ohutusnõuded. Niisamuti said sõnad paljud autoomanikud ning autode klubid, kes tutvustasid oma tegemisi ja autosid.

BHRA tänab kõiki osalejaid, pealtvaatajaid ning toetajaid meeldiva ning kordaläinud ürituse eest!

Ürituse korraldustiim soovib kõikidele ilusat suve ning kohtume juba suvel, erinevatel auto-üritustel!

Pilte ja kajastust toimunust leiad linkidelt:
http://www.reporter.ee/2014/05/04/ameerika-hobiautod-ei-ole-lihtsalt-hobi-vaid-elustiil/  
http://www.ohtuleht.ee/578293/galerii-hobiautod-alustasid-suvehooaega-pirita-teelt  
http://elu24.postimees.ee/2782332/galerii-suur-usa-hobiautode-kogunemine-tallinnas
https://plus.google.com/photos/108793605621324142491/albums/6009600729549056385 

Zürii väljavalituks osutusid:

1. Kõige atraktiivsem Ameerika Auto 2014: 1972 Plymouth Roadrunner2. Kõige atraktiivsem Klassikaline Auto 2014: 1959 Ford Fairlane3. Suve Hobiauto 2014: 1940 Chevrolet Master Custom4. Cadillac Club Estonia eriauhind: 1975 Ford MavericHobiautod alustavad suve-hooaega Pirita teelt! 29.04.2014
Laupäeval, 3. mail 2014 toimub Tallinnas, Pirita piirkonnas hobiautode show, millega kaasneb sõidukite ühissõitmine ehk kruiis. Hobisõidukid kogunevad kell 16.00 Maarjamäe lossi ja -memoriaali, Pirita tee äärse parkla territooriumil. Tehnikaparaad toimub vahemikul 17.00 - 20.00 Pirita teel. Üritus on kõikidele huvilistele ja osalejatele tasuta. Osalema oodatakse üle 250 mootorsõiduki.

 Üritusega alustavad hobiautod, millest enamiku moodustavad Ameerika päritolu autod ja mootorrattad, oma suve-hooaega. Ürituse üks eesmärkidest on pöörata üritusel osalejate ning kaasliiklejate tähelepanu ohutule ja turvalisele liiklemisele. Räägitakse ohutu liiklemise teemadel, tutvustatakse erinevaid autospordi võimalusi ja -võistlusi, mis on kooskõlastatud Eesti Autospordi Liiduga ja kus on alati täidetud kõik esmased turva- ja ohutusnõuded.  Kohapealset meeleolu aitab luua päevajuht, lähemalt näidatakse ka huvitavamaid autosid. Päeva sündmusi, ürituse toimumise ajal, kajastab ja kannab üle spetsiaalne raadiojaam, sagedusega 107,1.

Korraldajad loodavad kaaskodanike mõistvat suhtumist, kuna kesklinnas on laupäeval, Pirita teel,  kella 16.00 - 20.00 vahel liiklemas tavapärasest enam suurekaliibrilisi sõidukeid.

Üritust korraldab MTÜ Baltic Hot Rod Association (BHRA).


Lisainfo ja ürituse kava: www.bhra.ee

BHRA 2014
Lisainfo tel. +372 52 60 001, +372 50 250 64, bhra@bhra.ee 
Lõppkiirusvõistluse uued reeglid 11.04.2014
Alakomitee kinnitas lõppkiirusvõistluste reeglid 2014. Lisatud sai punkt, kus võistleja on kohustatud kogu võistlussõidu vältel kahe käega kinni hoidma roolist, va käiguvahetuse või pidurdusvarju(de) avamise teostamise ajal. Karistati pidurdusvarjude osa. Nimelt autole peab olema paigaldatud FIA reeglitele vastav pidurdusvari või -varjud ning varju(de) kasutamine võistlussõidul kus saavutatakse vähemalt 300 km/h on kohustuslik. Eelnevalt varjude kasutamise nõue puudus. Täienduse leidis ka karistuse osa - karistuse osa sai lisatud nüüd reeglitesse, misjärel peaks see nüüd igaühele lihtsam leida olema.

Uued reeglid leiad SIIT.

Võistlejate atesteermine 08.04.2014
Turvalisuse tõstmise eesmärkidel on Alakomitee pidanud vajalikuks, et alates hooajast 2014 alustatakse kiirendusvõidusõitjate atesteerimist. See puudutab eeskätt võistlejaid, kes osalevad esimest korda sõitjana EMV-sarjas ning Eesti ametlikes tänavaklasside sarjas. Kuid mitte ainult. Atesteerimise peavad läbima ka need võistlejad, kes lähevad madalamast klassist kõrgemasse ning need, kes vahetavad oma võistlusauto keretüüpi. Seega on neil kõigil nimetatud osalistel kohustus läbida atesteerimise protseduur.

Atesteerimine koosneb teoreetilisest osast ning atesteerimissõitudest, mille tulemusel veendub hindamise komisjon, et sõitja on valmis, oskab ja täidab elementaarseid kiirenduseks vajalikke teadmisi ja oskusi. Atesteerimise teoreetilist osa saab ja võib võistleja teha ka võistluste või testipäevade välisel ajal. Selleks võib võtta ühendust ning teavitada oma soovist atesteerimist teha bhra@bhra.ee

Atesteerimise täpsemad reeglid leiad: http://www.bhra.ee/infomaterjalid/võistlejate_atesteerimise_reeglid/
Hooaja 2014 uued reeglid 25.02.2014

Eesti kiirendusvõistluste Alakomitee avalikustas hooajast 2014 kehtima hakkavad uued reeglistikud

Seoses mitmete muutustega klassijaotuses, tehnilistes reeglites ja võistlusprotseduurides, uuendas Eesti Kiirendusvõistluste alakomitee oma reegliraamatuid. Uute klasside ja muutuste tuules uuendati tehnilisi reegleid, lisati SET ja PET klassi reeglid, kaasajastati ka Juunior Bracket klassi reegleid ning kiirendusvõistluse üldjuhendit. Lähiajal lisanduvad reegistikku ka kiirendusvõistleja atesteerimise protseduure kirjeldavad reeglid. Kõik vastuvõetud muutused ja uued nõuded, kehtivad Eestis alates 01.01.14.

Muudetud reeglitega saab tutvuda siin:
Võistluse üldjuhendi näidis

Tehnilised teeglid 2014

SET ja PET klassi reeglid

Juunior Bracket klassi reeglid


Muutustega seoses tekkinud küsimustega palutakse pöörduda EAL Kiirendusvõistluste Alakomitee poole aadressil bhra@bhra.ee
Partnerid