Uudised

EMV II etapi tulemused 22.06.2014
Laupäeval, 20. juunil 2014 peeti Kiltsi lennuväljal EMV II etapp kiirendusvõistluses - EDRA Drag Race 2014. Sõitjaid oli kohale tulnud 36. Ilm oli ilus ja kõik sujus (välja arvatud üks väike vihmapaus). Kõige rohkem osavõtjaid oli klassis Street A. Sõideti neli kvalifikatsiooniringi ja eliminaatorite tulemused on järgmised:

Outlaw
1. Lauri Kuriks
2. Kristjan Käbi

Street modified
1. Andres Arnover
2. Mati Põld

Pro-bike
1. Deivid Urbus
2. Petri Koivuniemi

Street A
1. Martin Veedler
2. Tarvo Järv

Street B
1. Erik Olesk
2. Ivar Miilberg

Sportsman ET
1. Delvis Siimson
2. Kristo Tihvan

Link: kvalifikatsiooni tulemused

Link: võistluste logi
Lõppkiirusvõistlus One Mile Challenge 2014 stage 1 lükkub ühe päeva võrra edasi! 12.06.2014
MTÜ Eesti Audi Klubi ERAKORRALINE pressiteade

Lõppkiirusvõistlus One Mile Challenge 2014 stage 1 lükkub ühe päeva võrra edasi!
Laupäevaks, 14. juuniks planeeritud ülipopulaarne lõppkiirusvõistlus lükkub ühe päeva võrra edasi, kuna Ridala vald otsustas viimasel hetkel mitte anda avaliku ürituse luba selleks päevaks. Peakorraldaja Eesti Audi Klubi on teinud endast kõik võimaliku, et üritust mitte ära jätta ning ühiste jõupingutuste tulemusena otsustati üritus korraldada PÜHAPÄEVAL 15. JUUNIL.
Muus osas jääb ajakava muutumatuks, muutub ainult toimumise päev! Korraldaja on ürituse edasi lükkamise osas konsulteerinud nii pääste- ja turvateenistusega kui ka mõningate võistlejatega ning ühiselt võeti vastu otsus, et parem korralda üritus päev hiljem kui üldse ära jätta – liiatigi on võistlusele registreerinud rekordarv võistlejaid!
Kõik pealtvaatajad on oodatud üritusele pühapäeval alates 12:00 ning kõigile võistlejatele edastatakse e-maili teel täpne info võistluspaika jõudmise aja kohta.
Eesti Audi Klubi vabandab kõigi võistlejate, fännide ja pealtvaatajate eest ja loodab mõistvale suhtumisele.
Lisainfo:
Indro Päll
One Mile Challenge peakorraldaja
MTÜ Eesti Audi Klubi juhatuse liige
50 57 794
indro@audiclub.ee
Kiltsil selgitati nädalavahetusel välja Eesti meistrivõistluste I etapi parimad 03.06.2014
Kiltsi lennuväljal selgitati möödunud nädalavahetusel välja Eesti meistrivõistluste I etapi parimad.

Eesti meistrivõistluste avaetapi parimad võistlusklasside lõikes:

Street Bike: 1. Juha Tuomari, 2. Erko Poska
Pro Bike: 1. Toni Suokas, 2. Petri Koivuniemi
Street A: 1. Tarvo Järv, 2. Ginta Pavasara
Street B: 1. Vladimirs Malers, 2. Raimonds Erinš
Sportsman ET: 1. Delvis Siimson, 2. Kristo Tihvan
Street Modified: 1. Kristo Luhaäär, 2. Mati Põld
Outlaw: 1. Lauri Kuriks, 2. Normunds Lačis
Esimene EMV Dragi etapp toimub sellel nädalavahetusel Kiltsil 29.05.2014
Esimene EMV Dragi etapp toimub sellel nädalavahetusel Kiltsil

Sellel nädalavahetusel toimub Haapsalus Kiltsi lennuväljal 1/4 miili Eesti- ja Läti meistrivõistluste avaetapp kiirenduses.

Võistlusklasse on erinevaid ning rajale on oodatud kõik alates tavalistest tänavaautodest lõpetades spetsiaalsete kiirendusautodega. Loomulikult püüavad kõik võistlejad end ületada ning võtta oma autost maksimaalse. Näiteks eelmisel aastal sõideti vaid ühes võistlusklassis uus Eesti rekord ning see toimus just Kiltsi rajal. Veljo Einberg kihutas outlaw-klassis uueks tippmargiks 7,836 sekundit, millega püstitas ka uue rajarekordi. Outlaw klassis võistlev Team Outlaw CarGlaze liige Kristjan Käbi kinnitab, et pidamine on heade tulemuste juures ülioluline. Lisaks on tähtis teha õigeid rehvivalikuid. Mullu kasutatud rehvid ei täitnud ootusi ning sellest tingituna olid tulemused soovitust tagasihoidlikumad. „Loodame, et sel aastal oleme teinud õige valiku ja saame anda endast parima,“ ütles Käbi.

Lisaks profi- ja tänavaklassidele lastakse sel aastal kiirendusrajale ka teismelised. 12-17-aastased noored võistlevad Junior Bracket klassis. Junior Bracket on mõeldud 12-17-aastastele noortele. Võistlejal peab olema Eesti autospordi liidu noortelitsents ja vanemate nõusolek. Noored ja nende autod läbivad ka lisakontrolli ning sõitjad peavad kohapeal läbima atesteerimissõidud, millega ta tõendab, et suudab kontrollida end ja oma masinat. Võistlus toimub 1/8 miilisel distantil ehk sõidetakse pool tavapärasest 402 meetrisest distantsist. Sõitjad peavad järgime üldisi bracket-klassi reegleid ehk ajaindeksid peavad mahtuma ajavahemikku 9,8 kuni 13,6 sekundit. Auto mootori töömaht võib olla maksimaalselt 2000 cm3.

Ajakava:
Laupäev, 31. mai
11.00 pealtvaatajate sissepääs avatud
11.50-12.00 võistlejate koosolek
12.00-17.00 kvalifikatsioonisõidud

Pühapäev, 1. juuni
11.00 pealtvaatajate sissepääs avatud
12.00-16.00 eliminaatorsõidud
16.30-17.00 autasustamine
BHRA väljastab võidusõitjatele registreerijalitsentsi. 26.05.2014
BHRA väljastab võidusõitjatele registreerijalitsentsi.

Alates 2012 aastast väljastab BHRA võidusõitjatele registreerijalitsentsi (klubilitsentsi) ilma, et peaks liituma BHRA'ga. Selleks oleks vajalik täita vabas vormis sooviavaldus (avaldusele märkida registreerijalitsentsi taotleja nimi, isikukood, kontaktid, võistlusala ning võisltusklass). Avaldus palun saata: bhra@bhra.ee

Registreerijalitsentsi hind hooajaks on 35 EUR.  Rgistreerijalitsents sellisel kujul kehtib ainult kõikdele hooaja võistlustele. Seega selle aasta registreerijalitsents kehtib kõikidele hooaja 2014 toimuvatele EMV võistlustele.

Partnerid