Uudised

23. augustil selguvad Kiltsi lennuväljal Eesti kiirendusmeistrid 19.08.2014
Laupäeval, 23. augustil 2014 kogunevad Haapsalu Kiltsi lennuväljale Eesti kiireimad autod. Glassdrive Finalsil selguvad Eesti kiirenduse meistrivõistluste, karikasarja ning junior bracketi sarja hooaja parimad.

Eelolev nädalavahetus on eriti magus kiirenduse fännidele – Kiltsi lennuväljal asuvad sel hooajal viimast korda mõõtu võtma Eesti kiireimad autod, kus selguvad hooaja parimad. Võimsaimad autod saavutavad kiiruse nullist sajani lausa 1,5 sekundiga. Seejuures küündivad veerandmiilisel distantsil kiirused pea 300 kilomeetrini tunnis. Selliseid kiiruseid ei saavutata niisama – eesmärk on olla vastastest kiirem, sest kaalul on meistritiitel.

Seisud hooaja punktitabelis on tasavägised. Võimsaimas võistlusklassis troonib praegu hooaja punktitabelis esikohal tänavu uue autoga rajale naasenud Lauri Kuriks, ent asu talle seal ei anta. Kuriksile järgneb napi punktivahega Reino Poom, kes on senise kereauto vahetanud redelauto ehk dragsteri vastu ning on iga etapiga teinud järjest paremaid sõite. Selle tõestuseks sõitis Poom juulis toimunud kiirenduvõistlusel uue isikliku ja ka Kiltsi raja rekordi, milleks on nüüd 7,771 sekundit veerandmiilisel distantsil. Võistlejatel on uus rekord, mida lüüa. Lahtised on veel ka kõikide teiste võistlusklasside võitjad, sest senise kolme etapiga välja teenitud punktide erinevused on väikesed.

Et autohuviliste vanemate väikesed lapsed saaksid kah kaasa ning mõnusalt aega veeta, on võistlusalale üles seatud lasteala, kus saab joonistada ja teha muid vahvaid tegevusi.
Silmailu pakuvad Shate tantsutüdrukud.

Pilet 10 eurot ning alla 18-aastased saavad sisse tasuta.

Ajakava:
Laupäev, 23. august
10.30 väravad avatud pealtvaatajaile
11.00-15.00 ajasõidud
16.00-19.00 - eliminaatorisõidud
19.30 autasustamine
EMV finaalvõisltus toimub 23. augustil Haapsalus! 28.07.2014
Seoses ootamatute asjaoludega ei ole võimalik EMV neljandat etappi korraldada Raadil, nagu hooaja alguses oli planeeritud. EMV Iv etapp toimub 23.08 Haapsalu lennuväljal, Kiltsil ja ¼ miilisel distantsil.

Lisaninfot võistluse kohta leiab peatelt BHRA kodulehelt, EDRA kodulehelt ja Facebookist.

EMV III etapi võitjad ja punktikohad selgitati välja Pärnus 27.07.2014
EMV III etapp, Speedest Glassdrive Nightrace toimus Pärnus, Pärnu lennuväljal. Seal selgitati välja EMV klasside esiparemikud. Kokku osales erinevates masinaklassides 47 võistlejat. 
Kohale tuldi mitmest riigist. Juunior Bracketi klassis said võistleda isegi juhilubadeta noorukid. Stardis oli esmakordselt ka naissoost tsikliga kiirendaja, kes oma klassis sai teise koha. Võistluspäeva lõpetas EMV väline ülipõnev superfinaalvõistlus, kus selgitati välja päeva kõige kiirem auto. Selle tiitli sai Georg Noor (Plymouth Valiant).


EMV klasside esimesed:

Junior Bracket (JBR)

I Dan Siimson (VW Golf)
II Marcel David Tõeleid (BMW 320)

Street Bike (STB)
I Erko Poska (BMW S1000 RR)
II Kaisa Tõniste (Suzuki GSXR600)

ProBike (PB)
I Erki Anto (BMW S1000RR)
II Nils Laur (Kawasaki ZX12R)

Street A (ST/A)
I Tarvo Järv (Mitsubishi EVO 10)
II Raigo Lepp (BMW 328i)

Street B (ST/B)
I Kaido Reisser (Audi S4)
II Toomas Tuuling (Audi S4)

Sprotsman ET ja Pro ET (SET/PET)
I Kristo Tihvan (Pontiac Firebird)
II Delvis Siimson (VW Corrado)

Street Modified (ST/MOD)
I Lauri Soots (BMW 323)
II Kristo Luhaäär (Pontiac Firebird)

Outlaw (OL)
I Reino Poom (Dragster)
II Veljo Einberg (Buick Grand National)

Võistluse tulemused (logi)

Reporteri video
 
26. juulil toimub Pärnu lennuväljal Baltikumi suurim kiirendusvõistlus. 22.07.2014
Laupäeval, 26. juulil toimub Pärnu lennuväljal Baltikumi suurim kiirendusvõistlus Speedest Glassdrive Nigtrace, kus parimatele Eesti sõitjatele pakuvad tugevat konkurentsi kiirendajad Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt. Üheks tõmbenumbriks võib kindlasti pidada Venemaalt pärit sõitjat Misha Charoudini, kes oma Nissan JUKE-R-il on venemaal näidanud tagatulesid ka sellisele kiirele autole, nagu Bugatti Veyron.Võistluse teeb omapäraseks ja atraktiivsemaks ka see, et finaalsõidud leiavat aset õhtuhämaruses.

Lisaks kiirendusvõistlusele toimub Speedest Glassdrive Nightrace 2014 raames ka tuunitud autode, kaherattaliste ja Ameerika sõidukite näitus-show ECCtuning show ning SPL helitehnikavõistlus.

Võistluse ajakava:
11.00-13:00 - CHECK IN, tehniline kontroll
13.15-13.30 - Võistlejate koosolek
13:30-17:30 - Treeningsõidud, kvalifikatsioonisõidud
18:00-00:00 – Finaalid / Superfinaal *

* Superfinaal peetakse, kui ilmastikuolud seda lubavad.

Lisainfo SIIT.
20. juulil 2014 sündis Kiltsi lennuväljal uus Eesti ametlik kiirendusrekord! 21.07.2014

Pühapäeval, 20. juulil toimus Läänemaal, Kiltsi lennuväljal 1/4 miili kiirendusvõistlus. Võistlusel sai osaleda vaid Ameerika päriolu autodega. Mõõtu võeti kahes masinaklassis - tänavasõiduautod ja spetsiaalmasinad. Spetsiaalmasinate klassis sõitsid ka mitmed Eesti Meistivõistluste arvestuses sõitvad võistlejad. Kokku osales 31 sõitjat Eesist ja välismaalt. 

Kui tänavaautodele mõeldud A-klassis olid tegijad peamiselt võistlejad Soomest, siis spetsiaalautodele mõeldud klassis võttis võidu Eesti mees. Tähelepanuväärseks ja ajalooliseks muutis aga selle võistluse hoopis see, et sündis uus Eesti kiirendusrekord, mille sõitis välja Reino Poom oma dragsteriga. Uueks kiirendusajaks sai 7,771 sekundit. 

 Klasside esikolmikud

A-klass (tänavasõiduautod)

1. koht: Ake Svens
(FIN); Plymouth Duster
2. koht: Jukka Erkki Hyvärinen (FIN); Chevrolet Malibu
3. koht: Kimmo Nevalainen (FIN); Chevrolet Corvette

B-klass (spetsiaalautod)

1. koht: Reino Poom
(EST), Dragster
2. koht: Juhani Kautto (FIN), Oldsmobile Cutlass
3. koht: Veljo Einberg (EST), Buick Grand National

Võistluse Superfinaali võitis Janne Nykänen (FIN), oma Dodge Swingeriga ning superfinaali auhind talle oli 4000 dollarit.
 

Partnerid