Uudised

Riivo Sinijärv näitas Venemaa MV II etapil päeva kiiremat aega 27.06.2015

BHRA kiirendus-võidusõitja Riivo Sinijärv, oma võistlussõidukiga GAZ 13 Tšaika sport, näitas Venemaa MV II etapi võistlusel, mis toimub sellel nädalavahetusel, 26.-28.06, Krasnojarskis, oma klassis - US, päeva kiiremat aega. Tänasel kvalifikatsioonivõistlusel sõitis ta oma Tšaikal välja aja 8,769 sek ning lõppkiiruseks oli 249,22 km/h.

Pühapäeval, 28. juunil toimuvad finaalsõidud ning hoiame Riivole ja tema Eesti meeskonnale pöialt, et võistlustehnika vastu peaks. Soovime neile homse eel „Nael kummi“!

Lisainfot leiab ka võistluse kodulehelt: http://www.rdrc.ru/
 

Suur Võidusõit 2015 toob rajale üle saja võistlusmasina 19.06.2015
Suur Võidusõit 2015 toob rajale üle saja võistlusmasina

27. juunil Pärnu külje all auto24ringil sõidetav ringrajavõistlus "Suur Võidusõit 2015" tõotab kujuneda tänavuse autospordi hooaja üheks tähtsündmuseks. Tegemist on tõelise rahvusvahelise autode ringrajasõidu võistlusega, mis toob lisaks Soome ning Baltikumi sarjadele rajale ka veel Eesti meistrivõistluste klassid. Võidusõit saab olema seda põnevam, et mõnes võistlusklassis võisteldakse koos eestlastega. Kokku on rajale oodata üle saja võistlusmasina.

Suur Võidusõit 2015 peetakse sarnases formaadis eelmise aasta võistlusega. Spordile lisaks pakutakse ohtralt meelelahutust nii suurtele kui väikestele külastajatele.

"Tänavuse aasta võistluse planeerimist alustasime juba pärast eelmise aasta üritust," ütleb Suur Võidusõit 2015 võistluste direktor Toivo Asmer. "Meile laekunud tagasiside oli eelmise aasta võistluse järel väga positiivne ning see on olnud meile ja meie toetajatele innustuseks, et teeme õiget asja."

Võistlustega samal ajal toimub koguperelaat, lastele on avatud atraktsioonid ning laval astuvad päeva jooksul üles Eesti parimad artistid. Omamoodi võidusõit peetakse maha ka võistluspaika spetsiaalselt selleks ehitatud automudelismi rajal, lisaks loositakse kõigi külastajate vahel välja väärtuslikke auhindu.

Suur Võidusõit on üks Baltikumi suuremaid autospordisündmusi. Eelmisel aastal valiti võistlus Soome Autospordiföderatsiooni poolt parimaks nende kalendrisse kuulunud võistluseks.

Suur Võidusõit 2015 vabatreeningud algavad juba 26. juunil.

Üritusest lähemalt: kliki siia

Eesti Autospordi Liidu juhatus laienes 04.06.2015
EAL'i juhatus laienes

4. juunil Tallinnas, Teletornis toimunud Eesti Autospordi Liidu üldkoosolekul toimunud hääletusel valiti Evelyn Mardus Eesti Autospordi Liidu uueks ja täiendavaks juhatuse liikmeks.
Kiirenduse avaetapi kiireim oli Reino Poom 04.05.2015
Kiirenduse avaetapi kiireim oli Reino Poom
Laas Valkonen
03.05.2015

Nädalavahetusel 2. ja 3. mail toimus Kiltsi lennuväljal oli Eesti ja Läti kiirenduse meistrivõistluste kiirendusvõistlus. Võistlemas oli kokku 72 autot ja mootorratast Eestist, Lätist ja Leedust.  Võimsaim klass oli outlaw, milles enamus osalejaid tegid veel garaažis auto kallal ehitustöid ja nii jõudiski selle klassi starti vaid üks võistleja. Sellegipoolest tasus tema sõite oodata ja vaadata, sest just tema sõitis võistluspäeva kiireima aja. Kui kvalifikatsioonisõitudes jäi tema parimaks ajaks 10,48 sekundit, siis oli selge, et selline tulemus võistlejat ei rahulda, sest tegemist on Eesti rekordiomanikuga. Finaalsõitude ajaks oli ta seadistanud oma autot veelgi ning ka päike oli rajakatet päeva jooksul piisavalt soojendanud, et õhtul sõita kiiremini. Nii sõitiski ta finaalsõidus soolona 8,424 sekundit. Auto heast seadistusest annab aimu see, et Poom lasi pidurdusvarju välja juba tükk maad enne finišit.
Foto: Pille Kalda
Võimsuselt järgmine klass on super comp, kus sõidetakse veerand miili veidi üle 9 sekundi. Ka selle klassi võistlejad peavad pingsalt jälgima raja seisukorda ning seadistama autot nii, et rehvidel oleks võimalik hea haarduvus. Super comp klassi võitis Lauri Soots, kes võitis ka kvalifikatsiooni. Tema põhikonkurendi Mati Põllu autot vaevasid tehnilised probleemid, ent ta suutis siiski võistluse lõpuni sõita ka streikiva mootoriga.

Kõige rohkem osalejaid oli tänavaautode klassides street A ja street B, kus võistles kokku 26 võistlejat. Võimsamas tänavaklassis võitis Kaido Reisser tänavasõiduks sobiliku Audi S4-ga.  Vähem võimsa tänavasõidu autode klassi võitis Tarvo Järv Mitsubishi Evo X-ga, edestades lätlase Rolands Ozolinsi Honda Jazzi.

Tõenäoliselt kõige rõõmsam võidu üle on 16-aastane Marcel David Tõeleid, kes osales juunioride klassis. Eelmisel aastal kiirendusvõistlustel osalemist proovinud Tõeleid on rajal ka sel aastal ning tänavu on tal kaks noort konkurenti. Tõeleid pani juba esimesel etapil maksma oma eelmise aasta kogemused ning noppis võidu uute tulijate Dan Siimsoni ja Jako Allika ees.

Võistlusklasside parimad:

Junior Bracket

1. Marcel David Tõeleid
2. Dan Siimson

Outlaw
1. Reino Poom

Super comp
1. Lauri Soots
2. Mati Põld

Street modified
1. Kristo Luhaäär
2. Jevgenijs Bickovs

Sportsman ET
1. Ago Kravets
2. Delvis Siimson

Street A
1. Tarvo Järv
2. Rolands Ozolins

Street B
1. Kaido Reisser
2. Toomas Tuuling

Streetbike
1. Raine Lemvald
2. Martin Veedler


Foto: Pille Kalda

1. mail avati hobiautode suve-hooaeg! 02.05.2015
1. mail avati hobiautode suve-hooaeg!

Reedel, 1. mail avati suure avapeoga Tallinna Lauluväljakul hobiautode suve-hooaeg 2015. Ilm oli super ilus ning paljuski tänu sellele saabus Tallinna Lauluväljakule kokku pea-aegu 300 hobisõidukit. Pealtvaatajaid tuli kokku mitu tuhat. Tegemist oli ilmselgelt läbi aegade suurima üritusega. 

BHRA korraldustiim vabandab nende ees, kes kahjuks sel korral oma sõidukiga väljapoole Lauluväljaku territooriumi jäid ja seda vaid sellel põhjusel, et sel korral oli territoorium Lauluväljakul piiratud võimalustega. Järgmisel korral proovime lihtsalt rohkem pinda saada.

Täname kõiki osalejaid, toetajaid, partnereid, abilisi ja pealtvaatajaid! Aitäh, et veetsite selle kauni 1. mai päeva koos ilusate autode ja toredate inimestega.

Auhinnad:
Kõige atraktiivsem Ameerika päritolu auto / American Beauty eriauhind:

1972 Plymouth Roadrunner

Kõige atraktiivsem klassikaline auto:
1929 Nash

"Suve hobiauto 2015":
1940 Chevrolet Master "Hot Rod"

Ameerika saatkonna eriauhind:
1968 Ford Mustang

Cadillac Club Estonia eriauhind:
1964 Plymouth Valiant

 Kohtumiseni juba järgmistel üritustel!

 BHRA 2015

Ürituse pilte leiad:
Postimehe galerii:
http://tallinncity.postimees.ee/3176213/galerii-hobiautod-startisid-suvele-vastu-tallinna-lauluvaljakult/4018773

Delfi pildigalerii:
http://publik.delfi.ee/news/paevapilt/fotod-oh-yes-ameerika-iludused-ja-haruldused-alustasid-tallinna-lauluvaljakult-muristades-suvehooaega?id=71374517

Õhtulehe pildigalerii:
http://www.ohtuleht.ee/675677/galerii-usa-ja-hobiautode-hooaja-avamine-tallinna-lauluväljakul


Partnerid