Uudised

Algamas on BHRA karikasarja võistlused! 04.01.2013
2008.a juuni viimasel nädalalõpul saab alguse BHRA järjekordne karikasari. Sari koosneb kolmest võistlusest, mis peetakse paralleelselt iga Baltimaa oma MV sarjaga. Kõikide etappide võistlusdistantsiks on 1/4 miili.

I etapp toimub Leedus, 28.06.-29.06 „SSG Rock&Race Show 2008“ Kiedainiais. II etapp leiab aset Lätis - 06.07 „Battery Race“. III etapp, karikasarja lõpetab 30-31.08 Eesti võistlus „Battery Race“ Pärnu. Vt. võistluskalendrit

Klassid ja tehnilised tingimused on karikasarjal BHRA-poolsed ning samad, mis kehtivad EM-võistlustel. Samuti on kõigil osalejatel kohustuslik omada oma maa Autospordiliidu poolt välja antud rahvuslikku võistlejalitsentsi.

Eel-registreerida saab siin. Osalustasu Leedus on 30 EUR. Läti kohta info hetkel puudub, kuid arvatavasti jääb osalustasu umbes samale tasemele.

Võistluste korraldusest - ajasõidud sõidetakse Läti ja Leedu MV osalejatega koos, finaalid sõidetakse eraldi. Uudiseks on see, et on oodata osalejaid ka Poolast, kes meie sarjast väga huvitusid.

Igal võistlusel autasustatakse iga klassi esimest kolme võistlejat. Hooaja lõpptulemusena selgunud võitjatele aga antakse karikad kätte Eesti Autospordi Liidu aastalõpu tseremoonial.

Loodame väga, et ka sedakorda tuuakse karikad meie maale!

BHRA
MEISTRIVÕISTLUSTE ETAPP „Battery Race 08" 04.01.2013
Pärnus toimus 30. augustil järjekorras neljas ja viimane kiirendusvõistluste etapp 2008 aasta Eesti meistrivõistluste sarjas. Üritus oli erakordselt sündmusterohke. Eesti kiireimaks meheks aastal 2008 sai Pontiac Trans Am’il sõitnud Lauri Kuriks. Tema parim aeg Pärnu rajal oli seekord 8,468 sekundit. Samuti hoiab Lauri Kuriks ka Eesti rekordit veerandmiilil kiirendamises ajaga 8.330. Kuriks ise väidab, et hooaeg on olnud edukas. Konkurents olenemata D-klassi võistlejate vähesusest on siiski tugev.Lauri Kuriks

Bracket klassis tuli 2008 aasta meistriks Ardo Kalda, kes kiitis uut ajavõtusüsteemi. Eelmiste võistlustega kogutud punktisumma ja konkurendi ebaõnn finaalis tõigi Bracket klassi võidu Kaldale.

B-klassi favoriidil Kaido Krumil kahjuks nii hästi ei läinud. Teadmata põhjustel süttis peale rehvisoendust Krumi BMW 316 põlema. Õnneks oli süttimise hetkel auto lähedal tulekustutid ja oskajad inimesed, kes leegid mõnekümne sekundiga summutasid. Krum ise pääses ehmatusega.


Ardo Kalda


Selle aasta C-klassi uustulnuk Imre Tiido väitis, et see hooaeg oli nii temale kui tiimile õppeaasta. „Oma klassi Eesti meistritiitel” sõnas Tiido järgmise aasta plaanide kohta.

Mootori purunemise tõttu oli sunnitud võistluse pooleli jätma C-klassis sõitnud Janno Ingermann. Ingermanni autost jäid aga rajale mootoritükid ja umbes 200 meetri pikkune õlitriip, mille likvideerimiseks kulus BHRA liikmetel ja abilistel üle poole tunni.


Imre Tiido

Tsiklite klassides E ja F sõitis ennast 2008 hooaja kokkuvõttes esimeseks eestlane Georg Leonov, kes ühtlasi on esimene eestlane, kes võitnud Eesti Meistrivõistlusted kahes võistlusklassis.

Rajal sõitsid võidu uute Ford Mustang’itega Eesti kuulsused Liis Lass ja Koit Toome. Peale edukat sõitu, väitis Koit Toome, et on mõelnud kiirendusspordiga tegelemisest.
Hooeg 2008 kalender kinnitatud! 04.01.2013
2008.a. dragrace hooaja kalendri ja muud olilisemad uudised aastaks 2008, leiad siit. Hiljem on kalender kättesaadav "Kiirendusvõistlused" lehel.

BHRA, Kiirendusvõistluste Alakomitee.
Muutunud on võistluste kuupäevad! 04.01.2013
Seoses Pärnu lennuvälja kasutustingimustega on 2008.a. võistluste kalendrisse sisse viidud järgmised muudatused:

EM-sarja võistlused:
26.-27.juuli BHRA Anniversary Race
30-31. august - Battery Race (BHRA Baltic Cap finaalvõistlus)

Lõppkiirusvõistlused
19.juuli Speedest 1000 EUR race

EAL Kiirendusvõistluste Alakomitee
Kevadpühal alustavad usakad oma hooaega! 04.01.2013
Ameerika autode avakruiisi ja show toimub 1. mail Tallinnas, Raekoja platsil. Kruiis algab sel aastal otse Tallinna südamest ning läbib linna orienteeruvalt 14.00-16.00. Loe lisa...

Kohtumiseni 1. mail 2008!
BHRA
Partnerid