Uudised

Ford Mustang sai 45 – FMCE tähistas seda kruiisiga 04.01.2013
Mustangi juubeli puhul kogunes reedel, 17. aprillil Tallinnas Eesti Mustangite klubi (Ford Mustang Club Estonia - FMCE). 15 autot mudeli erinevatest perioodidest, üks läikivam kui teine, tegid mitmetunnise kruiisi läbi pealinna, kruvisid jõuliste helide saatel mööda tänavaid sõites pinget ning tekitasid kaasliiklejates suure muskliarmaadana ehk isegi veidi hinge kriipivat hirmu.
2008 aasta Eesti Meistrivõistluste hooaja kokkuvõteks 04.01.2013
Meenutades hooaja algust, ei saa öelda, et hinges oleks valitsenud rahu – Alakomitee sai uue koosseisu, BHRA oli sunnitud taas hankima uue ajavõtusüsteemi, kohtunike meeskonda oli hädavajalik saada uusi liikmeid ja õpilasi, korraldajate ja BHRA vahelised nägemused ei olnud päris paigas jne.

Nüüd, finaalvõistluse järel võib kergendatult ohata ja tunnistada järjekordne Dragracingu hooaeg kordaläinuks. Uus Alakomitee täitis kõik minu ootused ja uus ajavõtusüsteem täitis meie kõigi ootused. Me saime oma kohtunike meeskonda juurde palju noori, agaraid ja tublisid inimesi. Tundub mulle, et ka korraldajad ja BHRA on teineteisele lähemal, kui kunagi varem ja ühte sammu astumise unistus ei ole enam kaugel!

Võistlejate poolele vaadates on näha, et eelmise talve jooksul on tehtud palju tööd ja väga paljud võistlejad on saavutanud hoopis uue taseme. Võistlejate kvalitatiivne areng on olnud nii meeletu, et seda ei oskagi millegiga võrrelda! Sellist tehnika evolutsiooni ja rekordite sadu, nagu sel hooajal, pole varem eesti kiirendussport näinud. Kui siiamaani on ühiskond võtnud eesti Dragracingut, kui kummalist ja kohati võibolla isegi taunitavat hobi, siis nüüd võin veendunult väita, et enamus sellest seltskonnast väärib auto- motosportlase nimetust. Mitmedki eestimaa pojad ei teeks meile häbi ühelgi Euroopa võistlusel olenemata sellest, et Eestis puuduvad selle spordialaga tegelemiseks tingimused. Korraliku spetsiaalraja puudumine on seadnud meile ette piirid, millest üle astumine võib lõppeda katastroofiliselt. Juba praegu oleme me n.ö. väga „õhukesel jääl”. See seik ongi ainuke tilk tõrva meie magusas Eesti kiirendusspordi meepotis!

Tänan kordaläinud hooaja eest EAL´i ja EMF´i, Alakomitee liikmeid, ürituste korraldajaid, meie kohusetundlikke kohtunikke, tublisid võistlejaid ja kõiki selle erilise spordiala toetajaid ja kaasaelajaid!

Andrus Mõsovski
EAL Kiirendusalakomitee esimees
BHRA juhatuse liige
SUUR LÕPUKRUIIS 2008 04.01.2013
27. septembril 2008 toimub Tallinnas Ameerika autode hooaja lõpetamine!
USAkate kohtumispaik - Tallinn!

14.00 - Kogunemine Laagri Maksimarketi parklas (Pärnu-poolses parklaosas)
16:00 - Väljasõit kruiisile
17.00 - Kogunemine Lauluväljaku parklas, Mereväravate juures
18.00 - Kogunemine Toompeal, Falgi tee parklas
19:00 - kruiisi lõpetamine Babyback'is, Tabasalus.

Selle aasta Tallinna sügis-kruiisil on plaanis tõsiselt ja lihtsalt kruisata, ilma igasuguse show ja meelelahutus-programmita. Kuna hooaja alguse- ja lõpukruiisid on aastatega nii suurt populaarsust kogunud, siis koos rivis sõita ei õnnestu kesklinnas mitte mingil juhul. Seega, sarnaselt kevadisele üritusele ei ole ka sel korral kruiisil mingit kindlat marsruuti, vaid on kokku kaks kontrollpunkti (Lauluväljak ja Toompea) ja kokku lepitud kellaajad, mil seal kogunetakse. Muul ajal toimub sõit linnas erinevates gruppides, kas sõprade seltsis, klubiga või vabalt tekkivates kolonnides.

Ajagem siis oma Ameerika iludused veelkord kuumaks ja liikvele enne pikka talve-perioodi! Lähme kõik koos näitama, et sügise algus on tõepoolest kirev ja meeldejääv! :)

Ilusat hooaja lõppu kõigile!
BHRA, FMCE, CCE
Käimas on kampaania ajavõtu-tabloode soetamiseks! 04.01.2013
Vastu tulles üldsuse soovidele, on BHRA juhatus ja Kiirendusvõistluste Alakomitee algatanud kampaania, mis kutsub üles toetama tabloode soetamist hooajaks 2009.

Täname omaltpoolt neid, kes on juba oma panuse teinud!
Toetajate nimed leiad siit.
Avatud on võistlustele registreerimine! 04.01.2013
Esimesele EM võistlusele, Speedest Dunlop Nightrace 2008, registreerumine on avatud. Võistleja, palun lingi siia

Samuti pääseb ligi registreerimise süsteemile "kiirendusvõistlused" lehel, konkreetse võistluse alt.

Uus süsteem on mõeldud kiirendussportlastele, kes soovivad registreeruda võistlustele ja vaadata võistlustega seotud dokumente. Selleks on vajalik võistlejal ennast süsteemi sisse logida. Esmakordsel registreerimisel peab võistleja looma omale kasutaja, hiljem kasutab oma kasutajatunnust ja salasõna. Seejärel palume oma andmed võimalikult täpselt kirja panna (need kuhugi avalikult kättesaadavaks ei saa, kasutab neid ainult võistluste sekretariaat). Kui andmed nii enda kui auto kohta kirjas, on hiljem väga lihtne end võistlusele registreerida, valides vaid sobiva võistluse. Konkreetsele võistlusele saab registreerida süsteemi-lehel "Võistlused".

Samuti on uus sel hooajal see, et registreerimise ankeet (nüüd - võistlustele registreerimise avaldus) on ühekordne ja täidetakse vaid hooaja alguses. Kehtib see siis kogu hooaja võistlustele. See peaks suuresti kiirendama ja vähendama järjekordi check in'is. Seega tuleb vaid check in'is oma kohalolek fikseerida, käepaelad jm võistlusload kätte saada ning võistleja kantakse lõpp-protokolli ja ajavõtu-süsteemi (kui maksud makstud ja litsentsidega kõik korras). Hooaja vältel on kontroll pisteline.

Edu süsteemi kasutamisel!

BHRA Võistluste Sekretariaat
Partnerid