Uudised

1. mail kogunes rekordarv hobiautosid! 04.01.2013
Päikselisel päeval, 1. mail 2009, sai Olümpia vastas oleval Europargi territooriumil alguse hobiautode ja kiirendusvõistluste hooaeg. Selleks puhuks oli kokku tulnud üle 300 Ameerika päritolu sõiduki. Nagu ka eelnevatel aastatel purustati jällegi rekord kokkutulnud autode osas.

Esindatud olid paljud erinevate aastakäikude mudelid ja margid. Kõige vanem mudel oli Ford-T, mis on pärit eelmise sajandi algusest. Palju oli võimsaid muskelautosid, kuid platsilt ei puudunud ka kuninglikud Cadillac'id ja muud klassikud.

Huvitavamatele hobiautodele olid välja pandud auhinnad. Žürii oli suhteliselt üksmeelne.
Kõige atraktiivsema Ameerika auto tiitli sai omale 1965.a helesinise Buick Electra omanik. Auto oli väga heas korras ja nagu tehasest eile välja sõitnud. Kõige atraktiivsema klassikalise auto tiitli sai Fraklin, väljalaskeaastaga 1928. Hobiauto 2009 tiitli sai omale 1969.a "lowrider" Buick Riviera. Tõenäoliselt püüdis see auto kõige rohkem ka publiku pilku.

BHRA korraldusmeeskond tänab kõiki osalejaid ja pealtvaatajaid. Samuti kõiki esinenud bände, kes üritusel meelt lahutasid. Erilised tänud päevajuhile ja loomulikult kõikidele koostööpartneritele!

BHRA soovib kõikidele hobiautode omanikele ilusat suve-hooaega! Kohtumisteni järgmistel üritustel.

BHRA 2009
Speedestil näeb Eesti kiireimat BMW'd! 04.01.2013
Vabariigi väledaim BMW, mille omainik on BHRA liige Kaido Krum, oli omas klassis Eesti meister juba mullugi. Vaata videost, mis selle taga seisab ning millise tehnikaga minnakse juba sel laupäeval Tartusse Raadi lennuväljale tiitlit kaitsma.
Speedest Dunlop Racing, 16.05 2009 tulemused 04.01.2013
Laupäeval, 16.05.2009 peeti Tartus, Raadi lennuväljal selle aasta Eesti Kiirenduse Meistrivõistluste I etapp. Publiku emotsioone kütsid üles nii tsiklid kui hirmuäratavad outlaw-klassi dragsterid. Loe lisa ja vaata videot
Dragrace 2008.a. hooaja lõpetamised 04.01.2013
Eesti Autosprdi Liidu (EAL)-poolne autospordiaasta lõpetamise tseremoonia ja kiirendusvõistluste 2008. aasta Eesti Meistri-tiitlite esikolmiku, BHRA Balti karikasarja võitjate ja 2008.a. rekordiomanike autasustamine toimub 29. novembril 2008, Tallinna klubis "ROCK CAFE", Tartu mnt 80D (Zelluloosi keskuses).
Lisainfot EAL lehel.

Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF)-poolne motospordi hooaja lõpetamine ja kiirendusvõistluste 2008. aasta Eesti Meistri-tiitlite esikolmiku, BHRA Balti karikasarja võitjate ja 2008.a. rekordiomanike autasustamine toimub toimub 6. detsembril 2008, Tallinna klubis "ROCK CAFE", Tartu mnt 80D (Zelluloosi keskuses).
Lisainfot EMFlehel..
Igale litsentsiomanikule helkur! 04.01.2013
Eesti Autospordi Liit (EAL) on alustanud kampaaniat “Igale litsentsiomanikule helkur!” Eesti Autospordi Liidu läbiviidud küsitlus näitas, et 99% autojuhtidest ei kanna helkurit. Kui autojuht väljub autost, saab temast jalakäija. Seetõttu on oluline, et ka autojuht oleks helkuriga varustatud ning teisele liiklejatele nähtav. Pimedal ajal liigeldes on kindlasti vaja kanda helkurit! Helkur on väike märk, mis peegeldab valgust ja läbis selle muutub jalakäija autojuhtidele paremini nähtavaks!

EAL annab kõikidele 2009 aasta litsentsiomanikele helkuri ja loodab, et autosportlased annavad helkuri kandmisega head eeskuju kõikidele teistele liiklejatele!

Helkuri saab EAL sekretariaadist koos litsentsiga.

Allikas: www.autosport.ee
Partnerid