Uudised

Lõppes Eeskujuliku liiklemise nädal 07.05.2016
Täna lõppes üle-eestiline eeskujuliku liiklemise nädal, mis kulmineerus Tallinna Lauluväljakul toimunud suurejoonelise hobisõidukite näituse- ja kokkutulekuga, kus oli kõigil huvilistel võimalik uudistada hobiautosid, mootorrattaid ja teisi sõidukeid. Kokku oli lauluväljakule saabunud üle 300 erineva sõiduki, nii mootoriga kui ilma. Väljas olid ka Eesti Autospordi Liidu erinevate distsipliinide esindused, kes tutvustasid võimalusi, kuidas saab ennast proovile panna erinevatel autospordi aladel. Maanteeameti poolt oli kohale toodud liiklusohutusstendid ning pöörlev auto. Lisaks tunnustas politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuur Eesti inimesi, kes on silma paistnud eeskujuliku liiklemisega.

Eeskujuliku liiklemise nädala eesmärk oli pöörata rohkem tähelepanu meie liiklemisharjumustele.

"Viimased aastad olime tegelenud peamiselt ohutu liiklemisega ning mõtlesime, et keerame sellele teemale teise lehekülje ning hakkame propageerima eeskujulikku liiklemist," sõnas Eesti Autospordi juhatuse liige ning ürituse peakorraldaja Evelyn Raamat, kelle sõnul on sellist ettevõtmist meie liikluses väga vaja.

Raamat märkis Tallinna TV uudistesaates "Täna+" et igaüks, kes oma koduväravast väljub, astub liiklusesse ning on oluline, et me kõik jälgiksime, mis liikluses toimub ja oleksime teineteise vastu viisakad.  "Me ei seadunud endale esimeseks aastaks kõrgeid eesmärke, vaid tahtsime vaadata, kuidas see idee tööle hakkab ja käima läheb. Nägime, et päris palju tööd on liikluses vaja veel ära teha, ent olukord  on võrreldes viie-kuue või enama aastaga võrreldes läinud paremaks."

Raamat rääkis, et annaks täna liiklusviisakusele hindeks koolipoisi tugeva kolme, kuna arenemisruumi on veel rohkesti. "Hea meel on tõdeda, et inimesed on hakanud teadvustama, et liikluses üks on autojuht, teine jalakäija ja nad on hakanud ka omavahel suhtlema. Liikluses väljendubki viisakus viisakas suhtlemises. On oluline, et  autojuht märkab ja mõistab jalakäijat. Viisaka ja turvalise liiklemise õpetamine peaks tegelikult algama juba inimese sünnihetkest."

Raamat lisas, et ettevõtmise raames tunnustas politsei sel aastal esimest korda eeskujulikke liiklejaid. Selleks tehti koostööd erinevate bussifirmadega, kes tunnustuse väärilised kandidaadid politseile ise esitasid. "Tunnustuse pälvisid kolm bussijuhti ja tunnustuseks saadud kleebise saavad bussijuhid bussis kõigile nähtavale seada."

Eesti Autospordi juhatuse liige nentis, et ettevõtmise korraldajana jäi tänavu hinge kriipima meedia vähene huvi ja nõrk kaasamine teemasse.  Ettevõtmisesse andsid koostööna panuse Politsei, Maanteeamet ja Tallinna linn.

Vaata pildigaleriid Õhtulehest: http://www.ohtuleht.ee/731422/galerii-huvilised-uudistasid-tallinna-lauluvaljakul-ilusaid-ja-omanaolisi-hobiautosid


Mai esimesel nädalal toimub eeskujuliku liiklemise nädal 16.03.2016
Mai esimesel nädalal toimub eeskujuliku liiklemise nädal!

Kes ei tahaks, et liiklemine kulgeks sujuvalt, et kaasliiklejad oleksid viisakad ja hoolivad, et turvaline ja teineteisega arvestav liiklus oleks kõikide meie liiklejate pririoteet juba pisikesest peale? Kes ei tahaks, et Eesti liikluskultuur oleks ühel päeval heaks eeskujuks kogu maailmas?

 02.-07. mail 2016 korraldab BHRA koostöös Maanteeameti, Eesti Autospordi Liidu ja Politsi- ja Piirivalveametiga Eeskujuliku liiklemise nädala. Üritus on ellu kutsutud selleks, et pöörata rohkem meie kõikide tähelepanu igapäevasele eeskujulikule liiklemisele.

2.-5.mail 2016.a. toimuvad Raadio 2 hommikuprogrammis, orienteeruvalt kell 8:15 ja internetifoorumites arutelud, alapealkirjaga „Eeskujuliku liiklemise nädal“, kus läbivaks teemaks on kõik liikluses toimuv, erinevate vaatenurkade alt vaadelduna. 
02.05.2016 – teema „Laste liikluskasvatus“
03.05.2016 – teema „Noorte ellujäämise võimalused liikluses“
04.05.2016 – teema „Jalgrattasõbralik liiklus“
05.05.2016 – teema „Mootorrattad ja liikluskultuur“

Raadio 2, saade "Agenda", kell 13:00 
05.05.2016 – teema „Autojuhina liikluses"

7. mail 2016.a. kulmineerub „Eeskujuliku liiklemise nädal“ Tallinna Lauluväljakul suurejoonelise autonäituse- ja kokkutulekuga, kus võetakse kokku nädala jooksul arutletu ja lisaks on võimalik kõigil uudistada ilusaid ja omanäolisi hobiautosid, –mootorrattaid ja jalgrattaid. Väljas on ka Eesti Autospordi Liidu erinevate distsipliinide esindused. Tegevust jätkub kogu perele. Maanteeameti poolt on esindatud liiklusohutusstendid.Päeva kulminatsiooniks on Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri poolsed tunnustused meie Eesti inimestele, kes on silma paistnud oma eeskujuliku liiklemisega.

Vaata ka kodulehte: www.eeskuju.ee ning 7. mai ürituse kohta saab ka lisainfot siit. Eeskuju.ee leht ja seda toetav facebooki leht on loodud eesmärgiga tõsta Eesti liikluskultuuri läbi eeskujulike liiklejate isiklike kogemuste, mõtete ning arutelude.

Eeskuju on nakkav! OLE EESKUJULIK LIIKLEJA!

Lisainfot ja küsimused teemal: bhra@bhra.ee
Tel. +372 5025064
Tel + 372 5260001

Teadaanne - Ringraja Infopäev, 05.03.2016 26.02.2016
Ringraja Komitee infopäev toimub 5. märtsil 2016, kell 12.00-14.00, Tallinna Lennujaama VIP saalis. Oodatud on kõik, nii võidusõitjad kui ka muud huvilised ning asjaosalised.

Päevakord:
- Sissejuhatus
- Ringraja üldisematest trendidest ja arengusuundadest, ka väljaspool Eestit
- Hooaeg 2016
- Tehnilised reeglid ja muudatused
- Uuendused, muudatused ning jooksvad küsimused

PS! Infopäeval osalejad saavad autod panna Lennujaama VIP parklasse, mille asukoht on joonisel. Parklast saab jalgsi välja läbi värava ja sealt trepist üles Lennujaama hoone poole. Lennujaama palume siseneda väljuvate lendude sissepääsust, mis on esimene sissepääs VIP parkla poolt tulles. Seal edasi hoida paremale, nö Tartu poole ja siis vasakule, koridori, kust saab edasi juba Lennujaama VIP-alasse.

Palume oma osalemine registreerida kuni 03.03.2016, aadressil: evelyn@autosport.ee
Eesti Autospordi Liidu üldkoosolek valis uue juhatuse 01.02.2016
Eesti Autospordi Liidu üldkoosolek valis uue juhatuse

Pühapäeval, 31. jaanuaril toimus Tallinna Lennujaamas Eesti Autospordi Liidu üldkoosolek, mille käigus valiti Eesti Autospordi Liidu juhatus uueks nelja aasta pikkuseks ametiajaks. Kokku esitas oma kandidatuuri EAL juhatuse liikme kohale üheksa inimest, kaheksa neist senised EAL juhatuse liikmed ja uue kandidaadina Rally Estonia üks korraldajatest ja Saku Suurhalli tegevjuht Tarmo Hõbe.

EAL põhikirja kohaselt saab EAL juhatusse kuuluda 6-12 liiget. 34 liikmesklubist oli üldkoosolekul kohal 25 ja juhatusse valituks osutusid kõik kandidaadid. Eesti Autospordi Liidu juhatuse koosseis järgmiseks neljaks aastaks on:

Evelyn Raamat
Erik Lepikson
Urmo Aava
Toivo Asmer
Oleg Gross
Arvo Ojaperv
Talis Perosti
Aivo Pärn
Tarmo Hõbe

Kümnes juhatuse liige on põhikirja kohaselt Eesti Autospordi Liidu president, Ari Vatanen, kelle nelja aasta pikkune ametiaeg lõppeb 2017. aastal. EAL uus juhatus koguneb lähiajal töökoosolekule, et valida juhatuse esimees.
Lisaks kinnitati üldkoosolekul EAL 2015. majandusaasta tegevusaruanne ning raamatupidamislik aastaaruanne ja EAL 2016. a. eelarve.

BHRA soovib uuele juhatusele jõudu ja jaksu ning tegusat toimetamist!

Häid jõulupühi! 24.12.2015
Häid jõulupühi!Partnerid