Uudised

Ameerika autode varuosade tellimine muutus just lihtsamaks. Nüüdsest saate enda tava- või hobiautole tellida puhast kvaliteeti otse USA-st! 04.01.2013
Hiljuti avas uue veebiäri Premium Parts (vana nimi FBO-Est), mis on eelkõige USA hobiauto ning võidusõidu tehnikat vajavale inimestele suunatud Eesti ettevõte.

Nagu ettevõtte brändinimi ütleb, pakub Premium Parts ainult kvaliteetseid varuosasid (mitte ühtegi made in China detaili) erinevatele Ameerika autodele, lisaks ehitab võistlus- ja hobiautodele mootoreid ning valmistab custom CNC detaile üle maailma.

Premium Parts erineb suurkonkurentidest enim sellel moel, et nad on oma müüdavate toodetega väga hästi kursis ning oskavad soovitada kliendi autole parimat lahendust nii performance kui race valdkonnas (kus kogemust on juba üle 10 aasta).

Premium Parts on mitme USA suurfirma brändi ametlik edasimüüjad Baltimaades ning see annab meile võimaluse pakkuda parimaid hindu.

Vaata Premium Partsi uut veebilehte ning räägi sellest ka enda sõpradele!
www.premiumparts.ee
Kiirendusvõistluste I EMV etapp peetakse 09.06-10.06, Tartus, raadi lennuväljal 04.01.2013
Aeg siis jälle alustada uue hooajaga. Rahvusvaheline kiirendusvõistlus "EDRA Nationals" lööb taas Eesti meistrivõistluste hooaja käima. Kahe päeva jooksul jagatakse Eesti Meistrivõistluste, Läti Meistrivõistluste punkte. Sellest aastast alates on võimalik tänavaautodel mõõtu võtta Speedest/EDRA Cup sarjas, milles toimub sellel hooajal 3 osavõistlust.
Speedest tähistab 15. sünnipäeva suure öise võistlusega 04.01.2013
Juuli viimasel nädalavahetusel, 28. juulil tähistab legendaarne autovõistluste sari Speedest Pärnu lennuväljal oma 15. sünnipäeva grandioosse võistlusega Speedest Dunlop Nightrace. Öösõitudele eelneb 1 km lõppkiirusvõistlus, mille auhinnaks on 1000 eurot.

28. juulil toimuvale võistlusele on oodata sadakond ilusat ja kiiret autot võistlema nii lõppkiiruses kui veerand miili kiirenduses. Kuna üritus on pühendatud Speedesti sünnipäevale, tulevad konkurentsi pakkuma ka tegijad minevikust, kes mängisid suurt rolli Eesti kiirendusvõistluste kujunemises. Kohal on ka Soome, Läti ja Leedu parimad.

Kiirendusvõistlused Eestis on 15 aastaga teinud suure arengu. Kui spordiala esimestel aastatel sõideti peamiselt tänavaautodega ja spetsiaalsete kiirendusautode ehitamine oli algusjärgus, olid veerand miili (402,33 meetrit) läbimise ajad 16 sekundi kanti. Tänaseks sõidavad võimsamad autod sel distantsil juba ligikaudu7-8 sekundiga. Kiireimad ja võimsaimad masinad ehk top fuel dragsterid vajavad selleks vaid 5 sekundit. Eesti võistlejad osalevad aktiivselt ka lähiriikide meistrivõistlustel.

Speedest Dunlop Nightrace 2012 raames toimub ka tuunitud autode, kaherattaliste ja Ameerika sõidukite näitus-šõu ECCtuning šõu ning SPL helitehnikavõistlus.
Uus ametlik Eesti 1/4 miili kiirendusrekord on 8,151 04.01.2013
28. juulil 2012 toimunud EMV etapil, 1/4 miili kiirendusvõistlusel, sündis Pärnu lennuväljal uus Eesti kiirendusrekord. Uueks rekordiks kinnitas Kiirendusvõistluste Alakomitee 8,151 sekundit ja selle sõitis Veljo Einberg oma võistlusautoga Buick Grand National. Viimane kiirendusrekord püsis Eestis üle 4 aasta.

Palju õnne Veljole ning tema tiimile tubli saavutuse eest!
Igakuised kruiisid 2012 04.01.2013
BHRA allorganisatsiooni Ford Mustangi klubi eestvedamisel jätkuvad igakuised Ameerika autode kruiisid täies rauas ka 2012 aastal. Kokku on saadud kruiiside hooaja plaan ja kava.

Kõige suurem muudatus on ilmselt kruiiside toimumispäev. Need hakkavad nimelt sellel aastal toimuma iga kuu viimasel neljapäeval, senise reede asemel. Seda eeskätt põhjusel, et paljudel on suviti teised plaanid ning enamasti reede on just see päev, kus kiputakse linnast ära maale või suvilasse.

Teine suurem uuendus on kruiiside alguspunkt. See ei ole enam algusega Laagris, vaid see "rändab" nüüd mööda Tallinna ringi. Vaata kruiiside kava ja kaarte siin.

Loodame, et igaüks leiab omale ühe või mitu sobivat alguskohta ja marsruuti!

Kohtumiseni!
BHRA & FMCE
Partnerid