Uudised

Hobiautode hooaja lõpetamine toimub 14.09 Paides 12.09.2013
Hobiautode hooaja lõpetamine toimub 14.09 Paides, Paide vallimäel.

Kuna sügis pole enam mägede taga ja ka kotkad lendavad juba vaikselt tagasi Ameerika poole, siis on taaskord aeg kokku saada ja suvele joon alla tõmmata.  Sel aastal oleme valinud kuldse keskteena Ameerika autode hooaja lõpetamiseks ja kokkutuleku asukohaks -Paide.

Meelelahutust ja muusikat jätkub kogu perele. Üritus on nagu alati, kõikidele osalejatele ja pealtvaatajatele tasuta.

Kohtumiseni juba laupäeval, 14. septembril Paides.

Lisainfo: anryo@bhra.ee, tel. +372 5260 001
Eesti kiirendusspordi ajalooline võistlus toimub Soomes 27.08.2013
Eesti kiirendussporti ootab saabuval nädalavahetusel, 31 august kuni 1 september, ees ajalooline sündmus - lõppeva hooaja viimane võistlus peetakse Soomes, spetsiaalsel Alastaro  kiirendusrajal.

Ajalooliseks teeb võistluse just see, et küll on Eesti meistrivõistluste etappe peetud Lätis, kuid esimest korda, läheb kogu sari spetsiaalsele, rehvi ja liimikihiga kaetud rajale. Tegemist on FHRA Finals & Estonian Drag Racing Finals nimelise üritusega, kus sõidetakse ka Soome meistrivõistluse finaalid. Seni on kõik EMV etapid toimunud enamasti kodumaal ning  võistluspinnana on kasutatud vaid vanade sõjaväelennuväljade territooriumeid ja radasid.  Ka ühe etapi toimumise Soomes, põhjustas Eestis järjest kahanev turvaliste võistluspaikade arv.

Eestist on võistlusele registreerinud juba üle 20 auto ja mootorratta. Soome meitsrivõistluse finaalides olsaleb kokku üle saja auto ja mootorratta.
Alastaro kiirendusrada on osa Alastaro ringrajakompleksist, kus toimuvad peaaegu igal nädalavahetusel ringraja- ja kiirendusüritused. Ka võõrustab Alastaro iga aasta juulis kiirenduse Euroopa Meistrivõistluste etappi, mida koguneb igal korral, üle euroopa vaatama pea 30 000 pealtvaatajat.

Sellel rajal on käinud kätt, oskusi ja oma auto võimed proovimas ka käputäis Eesti mehi. Kõige edukam neist, VKM Racing-u piloot Viljar Mäesepp, võitis 2012 hooajal Soome meistritiitli, nende ühes kuninglikumas klassis, Outlaw ning aastal 2011 õnnestus saavutada teine koht Soome klassis Street B. Sellel aastal on Soomes poodiumile tulnud ka teine Eesti kiirendusvõistleja, Andres Arnover, kes hooaja keskel Alastaros, saavutas teise koha klassis Pro ET. Ka sellel võistlusel on Mäesepp ning Arnover kohal.  Mäesepp püüab pakkuda konkurentsi nii eestlastele, kui soomlastele. Loomulikult on rajal ka teised Eesti kiired ja vihased – Veljo Einberg, Kristjan Käbi, Juhani Kautto, Reino Poom ja paljud teised.

Infot võistluse korraldaja ning Alastaro raja kohta leiab aadressilt www.fhra.fi. Eesti poolse korraldusmeeskonnaga ühenduse saamiseks, palume pöörduda kas bhra@bhra.ee või kristjan@edra.ee

Dragrace EMV IV etapp toimub Soomes, Alastaros. 05.08.2013
Kiirendusvõisltuste Alakommitee kinnitas täna, 05.08.2013 toimunud koosolekul, et väljakuulutatud kiirendusvõistluste EMV IV etapi võistlus Soomes, Alastaros toimub. Võistlusele eelregistreerimine lõpeb 26.aug.2013 kell 9.00 ning klassid, kuhu ei registreeru kas 4 või rohkem võistlejat, ei lähe EMV IV etapi arvestusse. Seega lõpeb nendele klasside EMV võistlussari viimase, 27.07.2013 toimunud Speedest Dunlop Nightrace võistlusega.

Alakomitee loodab ja ootab ka viimasele võisltusele siiski rohket osavõttu.

Infot võistlejatele - võistluse tehnilised reeglid on Eesti omad, võidusõidu protseduurid on Soome omad. Kõiki osalevaid võistlejaid informeeritakse võistluse täpsematest juhistest.

Küsimuste ja lisainfo korral palume pöörduda: bhra@bhra.ee
EMV III võisltuse tulemused ja logi 29.07.2013
Speedest Dunlop Nightrace, 27.07.2013
EMV III etapi võistlusklasside esikolmikud:


Street A
1. Maria Laine
2. Raiko Karema
3. Kristo Ojaste

Street B
1. Ivo Soldan
2. Artis Senkevics
3. Ivar Miilberg

Street-Modified
1. Gunnar Saar
2. Andres Arnover
3. Ako Luts

Bracket
1. Ago Kravets
2. Hanno Hantson
3. Delvis Siimson

StreetBike
1. Erko Poska
2. Priit Serk
3. Raine Lemvald

ProBike
1. Nils Laur
2. Georg Leonov
3. Petri Koivuniemi

Outlaw
1. Ilmars Zausajevs
2. Juhani Kautto
3. Reino Poom

Võistluse logi: http://www.bhra.ee/register/public/race_files/27.07.2013-logi.xls
13.07.13 toimunud EMV II etapi tänusõnad 15.07.2013
Head võistlejad, pealtvaatajad, kohtunikud, toetajad ning kaas-korraldajad!

EMV II etapp on nüüd seljataga. Oli väsitav, kuid elamusi pakkuv ja alatiseks meeldejääv nädalavahetus. See tõi järjekordselt kokku palju toredaid inimesi ning eeskätt palju uusi rekordeid, mis teevadki sellest üritusest ajaloolise ürituse. See jääb meelde kõikidele sellega, et esmakordset sõideti autodega Eestimaa pinnal kiirendusaegadega alla 8,00 sekundi, mis veel paar aastat tagasi tundus, on pikka aega kättesaamatu ja võimatu. Kuid nagu näitasid meie Outlaw klasside tegijad - me oleme liikumas jällegi samm edasi tõsiseltvõetava dragrace'i suunas. Ei tahaks siin kedagi eriliselt ja nimeliselt esile tõsta, sest nädalavahetus näitas, et kõik meie tipud on ühtviisi väga tõsised tegijad.

Niisamuti tsiklite klassides näidati ülivõimast kiirendusaega. Tõenäoliselt ei lõppe üllatused ka mootorrataste klassides ning paljud ei ole veel "oma sõna öelnud". Nagu Nils Laur seekord tõestas, siis järjekindlus ja seatud kõrged sihid viivad soovitud tulemusteni.

Tänud pealtvaatajatele, kes eelistasid nii palaval laupäeval rannailmale mootorite maailma. Kes on endiselt huvilised ning hoiavad ikka veel dragrace'i alal silma peal ja huvituvad, mis toimub kõige kiiremate ja võimsamate autode ning moototrrataste valdkonnas. Tulge ikka ja jälle rehvisuitsu hingama ning nautima seda vaatemängulist võidusõitu!

Tänud toetajatele ja sponsoritele! Ameerika Autole - sügav kummardus ja tänud toetuse eest! Niisamuti kõik teised abilised, koostöö-partnerid - Karol Kikkas, Aivo Halanurm ja Riivo Sinijärv. Ja eriline tänu ka oma abikaasale ning Eerole. 

Ja loomulikult meie dragrace kohtunikele suur, suur tänu - olete küll raskest tööpäevast väsinud, kuid hoidke lippu kõrgel. Ilma teieta ei saa ju ühtegi võistlust tehtud.

Kokkuvõttes, mina tänan teid kõiki meeldiva ning toreda koostöö eest! Kohtumiseni järgmistel võisltustel.

Sügav kummardus teile kõigile!
Evelyn Mardus
EMV II etapi peakorraldaja
Partnerid