Uudised

EMV kiirendusvõistluste, hooaja 2014 muudatused 16.01.2014
Kiirendusvõistluste Alakomitee otsused ja muud muudatused hooajaks 2014.

Pärast arupidamist naaberriikide kiirendusorganisatsioonidega, meie oma sõitjate ning asjaosalistega, võttis EAL Kiirendusvõistluste alakomitee vastu ja kinnitas hulga otsuseid, mis puudutavad suures osas klassijaotuse muudatusi ning ka muutusi erinevate klasside lisatingimustes. 

Võistlusklassides sisseviidavad muudatused hooajast 2014:

Eesti kiirenduse karikasari:
- STREET A klass Klassi uueks indeksiks on 13.500 sek. Klassi muude reeglite osas muudatusi ei ole.
- STREET B klassi - Lubada kasutada rehvidena tänavasõidu slikke (slik-rehvil peab olema vastav märgistus). Klassi muude reeglite osas muudatusi ei ole, klassi indeksiks jääb 11,5000 sek.

Eesti meistrivõistluste sari:

- OUTLAW klassi – Klassi kinnitatud indeks on 7,500 sek. Klassi muude reeglite osas muudatusi ei ole.

- STREET MOD klass – Lubada kasutada nn. täisslikke. Klassi muude reeglite osas muudatusi ei ole, klassi indeksiks jääb 10,000 sek.

- Alates 01.01.2014 a. kaotab kehtivuse EMV arvestuses Bracket klass.

Kinnitada uuteks autode EMV klassideks:

- SPORTSMAN ET, klassitähis SET  – autode bracket klass, kiirusindeks alates 12.000 sek.

- PRO ET, klassitähis PET  – autode bracket klass, kiirusindeks 9.000-11.999 sek.

- SUPER COMP, klassitähis SC – autode Heads up klass, kiirusindeks 8,900 sek. Klassi autodele kerepiirangud puuduvad. Võistlusauto turvavarustus peab vastama tema kiirusindeksile, vastavalt kehtivatele Kiirendusvõistluste tehnilistele reeglitele. Klassile kehtib Pro start ja Sportsman eliminaatoritabel.

- SPORTSMAN ET ja PRO ET ja klassidele kehtivad kõik olemasolevad BRACKET klassi reeglid, va. kaalupiirangud, kus nüüdsest rakendatakse üldiseid, teiste klassidega sarnaseid kaalupiiranguid.

- Sõitjate vähesuse korral on lubatud SPORTSMAN ET JA PRO ET klassides, võimaluse korral, sõita koos. Vastav otsus tehakse esimesel EMV võistlusel.

Lisaks eelpool kirjeldatud värsketele otsustele, on algaval hooajal oodata ka muutusi võidusõiduprotseduurides. Oktoobris Alakomitees kinnitatud otsuste järgi, ei autasustata tulevikus enam klassi 3 esimest kohta vaid minnakse üle rahvusvahelisele WINNER-RUNNERUP süsteemile. Sellega saavad diplomi ja karika vaid iga klassi finaalsõidu võitja ning finaalsõidu kaotaja. Ka ei tehta enam tulevikus 3-4 koha sõite. EMV- arvestuses jääb ikkagi kolme esimese koha arvestus. Kolm esimest kohta EMV- ja Eesti Kiirenduse Karikasarja arvestuses, sõltuvad hooajal kogutud punktidest.

Uue tuulena Eesti kiirenduses hakatakse, sarnaselt muu maailmaga viima läbi võistlejate nn. atesteerimist. Sellise atesteerimise peavad läbi tegema kõik uued sõitjad, sõitjad kes vahetavad oma senise võistluskassi mõne kõrgema klassi vastu ning võistlejad, kes pole EMV sarjas võistelnud viimased 5 aastat. Atesteerimisprotseduur sarnaneb Soomes, Rootsis, Inglismaal ja paljudes teistes riikides kehtiva litsentseerime korraga, kus tuleb, boksialas, sõitjal läbi teha autost evakueerumise test ning rajal atesteerimissõidud. Täpsed protseduurireeglid on Alakomitees koostamisel.

Võidusõiduprotseduuridesse lisandub ka punkt, mis kohustab meeskonda eemaldama pidurdusvarju turvasplindi enne burnouti. 

Hetkel töötab Alakomitee tehniliste reeglite, võistluste üldjuhendi ja muude võistlusdokumentide muutustega kooskõlla viimisega. Uued tehnilised reeglid ja muud uuendatud dokumendid avalikustatakse lähiajal.
 
Autospordi hooaeg 2013 sai lõpetatud Saku Suurhallis. 24.11.2013
Reedel, 22. novembril toimus Saku Suurhallis pidulik gala Eesti Autospordi Tähed 2013. Selle käigus autasustati tänavusi Eesti autospordi meistreid, tänati toetajaid, anti üle rändkarikad ja kuulutati välja 2013. aasta Eesti parimad autosportlased. Laval esinesid Eesti meelelahutusmaailma tippu kuuluvad Liis Lemsalu ja Ott Lepland.

Pidulikul galal Eesti Autospordi Tähed 2013 kuulutati välja aasta parimaks kiirendussportlaseks Veljo Einberg.

Vaata fotosid

EMF hooaja 2013 lõpetamine 30.10.2013
Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni käesoleva hooaja lõpetamine ja autasustamine leiab aset 23. novembril 2013 Tallinnas Venus Club-is (Vana-Viru 14) Klubi uksed avatakse kell 19:30. Autasustamine algab kell 20:00

Autasustatakse: EMV kiirenduses – StreetBike ning Probike, EMV ja EKV enduros ja EKV endurosprindis.

Traditsiooniliselt tervitusjook ja kehakinnitus. Pildid ja filmilõigud möödunud hooajast. Siis tähelepanu õhtu tegijatele ja piduliku osa lõpetuseks temaatiline tort ja kohvi, tee.
Lisaks ISDE Support autasustamine ja finaalloosimine kõikide osavõtjate vahel.

Pilet täiskasvanutele 15 EUR
Lapsed kuni 10 eluaastat 10 EUR

Eesti Meistritele (1. koht), koos kaaslasega on vaba sissepääs!

Piletid saadaval EMF kontoris, Pärnu mnt.141 Tallinn, Delta Plaza 7. korrus. Samuti saab piletiraha üle kanda MTÜ EMF arveldusarvele 221001111599, selgitusse märkida lõpupidu ja osalejate nimed. (kohapeal pilet 20 EUR).

Lisainfot: agnes@bhra.ee


EAL, pidulik hooaja 2013 lõpetamine 28.10.2013
Eesti Autospordi Liidu hooaja 2013 pidulik auhinnagala „Eesti Autospordi Tähed 2013“ toimub 22. novembril Saku Suurhallis algusega kell 18:00.  

Ürituse esimeses osas on kavas Eesti meistrivõistlustel medaliväärsele kohale tulnud võidusõitjate autasustamine, teises osas jätkatakse toetajatele ja aasta kokkuvõttes oluliste inimeste ning tegude tunnustamisega.  Õhtu kulmineerub autospordiaasta parimate autasustamisega, pärast mida jätkub peoõhtu juba vabamas õhkkonnas. Esineb Ott Lepland. Üritust austab kohalviibimisega samal päeval enda 85. juubelit tähistav teenekas võidusõitja Uno Aava, kes piduliku sündmuse puhul esitleb oma elulooraamatut „Elu ja ralli radadel“.

Auhinnagala „Eesti Autospordi Tähed 2013“ on tasuline ning tavapääsme maksumus on 15 €. Tavapääsmed lähevad järgmise nädala jooksul müüki Piletilevisse. Eesti Autospordi Tähed 2013“ ürituse autasustatavad pääsevad üritusele sisse tasuta.

Ürituse täpsest ajakavast lähiajal.

Lisainfo: bhra@bhra.eeHooaja 2014 kiirendusvõistluste kalender 24.10.2013
Hooaja 2014 kiirendusvõistluste kalender

Alakomitee kinnitas eile, 23.10.2013 toimunud Alakomitee koosolekul esialgse, hooaja 2014 dragrace võistluskalendri:
I etapp - 31.mai- 1.juuni, Haapsalu, Kiltsi lennuväli, ¼ miili;
II etapp - 21.juuni, (koht täpsustamisel), ¼ miili;
(?) III etapp - 12.juuli, Haapsalu, Kiltsi lennuväli (toimumise võimalikkus täpsustamisel), ¼ miili;
IV etapp - 26.juuli, Pärnu lennuväli, ¼ miili;
V etapp - 23.august, Tartu, Raadi lennuväli, 1/8 miili
Partnerid